UZZINI PAR KALCIJA IETEKMI UZ ATSEVIŠĶĀM VECUMA GRUPĀM

6 soļi kaulu veselības saglabāšanai!

Rūpējoties par kauliem visas dzīves garumā, var izvairīties no osteoporozes, tās rezultātā notikušiem lūzumiem un hroniskām sāpēm!

  1. 1. Regulāra fiziskā aktivitāte. Vingrinājumi kaulu nostiprināšanai, piemēram, pastaigas, skriešana, nūjošana. Vingrinājumu intensitātei jābūt atbilstošai vispārējam veselības stāvoklim, un tos jāveic vismaz 30 minūtes dienā 3–5 reizes nedēļā. Pirms vingrošanas uzsākšanas vēlama ārsta rehabilitologa konsultācija – ārsts palīdzēs piemeklēt piemērotākos vingrinājumus un slodzi.

  2. 2. Pietiekama kalcija un D vitamīna uzņemšana. Vecumā no 18 līdz 70 gadiem vīrietim ik dienas ar uzturu jāuzņem 1000 mg kalcija, pēc 70 gadu vecuma – 1200 mg dienā.

  3. 3. Nesmēķējiet un nelietojiet alkoholu!

  4. 4. Pārdomājiet individuālos riska faktorus! Nepieciešamības gadījumā vērsieties pie ārsta!

  5. 5. Savlaicīgi pārbaudiet kaulu minerālo blīvumu, veicot osteodensitometriju (DXA)!

  6. 6. Ja ārsts ir rekomendējis medikamentus osteoporozes ārstēšanai, nepārtrauciet to lietošanu un noteikti neaizmirstiet par regulāru kalcija un D3 vitamīnu lietošanu!

6 soļi kaulu veselības saglabāšanai!

Rūpējoties par kauliem visas dzīves garumā, var izvairīties no osteoporozes, tās rezultātā notikušiem lūzumiem un hroniskām sāpēm!

Osteoporoze vīriešiem

Maldīgi uzskatīt, ka ar osteoporozi slimo tikai sievietes. Miljoniem vīriešu pasaulē slimo ar osteoporozi un cieš no tās izraisītām sekām. Katrs trešais augšstilba jeb gūžas kaula lūzums osteoporozes rezultātā notiek vīrietim, un mirstība pirmā gada laikā pēc notikuša lūzuma ir 39%.

Kalcijs uzturā

Lai mēs uzņemtu pietiekoši daudz kalcija ar uzturu, mums dienā būtu jāizdzer aptuveni litrs piena, vai jāapēd kilograms biezpiena vai 300 g siera.